Průvodce aktivací SIM karty

PRŮVODCE AKTIVACÍ SIM KARTY

Pro využívání služby Blackvue Cloud prostřednictvím integrovaného LTE modulu u modelů DR750X-2CH LTE PLUS, DR770X-2CH LTE a DR970X-2CH LTE nebo u kamer připojených ke Cloudu prostřednictvím LTE modulu (model CM100GLTE nebo CM100LTE) je nutné aktivovat SIM kartu.

traffic-sign-601Blackvue Vám umožnuje využití originální datové Blackvue SIM karty (*pouze v USA) nebo SIM karty místního operátora.

Poznámka: Proces připojení ke cloudu pomocí Originální Blackvue SIM je odlišný od způsobu připojení pomocí SIM karty místního operátora. Musíte si předplatit svého místního síťového operátora – poskytovatele mobilního internetu pro využití služby LTE.

Typ SIM karty – NANO SIM

Pro aktivaci SIM mistního operatora musí být vaše SIM karta vložena do vašeho zařízení (Blackvue LTE modelu palubní kamery nebo Externího LTE modulu CM100GLTE)

1. Zaregistrujte a spravujte SIM kartu prostřednictvím účtu BlackVue.
Současní zákazníci BlackVue Cloudu, kteří již mají registrovaný přistroj : Připravte si své ID a heslo.
Nové zákazníci BlackVue Cloud: Zaregistrujte si cloudový účet a přidejte svůj přístroj Blackvue.

2.Vložte datovou SIM kartu do kompatibilního zařízení. Zapněte zařízení. V případě, že SIM kartu jste vložili do externího LTE modulu, připojte tento modul k microUSB portu vaší Blackvue kamery a zapněte ji.

3. Zvolte  „Add Camera“ a přidejte svůj nový přístroj Blackvue.

Poznámka: V aplikací Blackvue můžete mít registrovaný libovolný počet přístrojů, ale ke svému bezplatnému tarifu Blackvue Cloud můžete zaregistrovat pouze jednu Blackvue auto kameru. Pokud jste v minulostí registrovali ke svému bezplatnému tarifu Blackvue cloudu jinou auto kameru Blackvue – odstraňte tuto kameru ze seznamu registrovaných ke cloudu přístrojů nebo použijte jiny účet pro registrací nové palubní kamery ke Cloudu. Pro registraci na jeden zákaznický úče ke službě Blackvue Cloud více přístrojů předplaťte placenou verzi aplikaci Smart Plan.

4. Klikněte na tři tečky vedle registrované kamery a v rozevírací nabídce zvolte „Cloud connection  setting“ nebo klikněte na na text „Cloud connection steps 2/2

Poznámka: Tlačítko SIM ve spodní části obrazovky je určené pouze pro připojení Originální BLACKVUE SIM karty.

*Tato karta není podporovaná v EU.

 Toto nastavení se může měnit v novějších verzích aplikace Blackvue App

5. Zvolte způsob připojení ke Cloudu – SIM card a klikněte "NEXT"

IMG_4281

Zařízení vyhledá dostupnou SIM kartu 

IMG_4282

6. Aplikace nalezne SIM kartu a bude pokračovat v procesu registrace SIM karty místního operátora.  Chcete-li nastavit APN automaticky, kliknutím na ikonu „Search“ a získáte seznam síťových operátorů.

IMG_4283

7. Pokud vyberete svého síťového operátora, informace o nastavení APN se automaticky vyplní na stránce aktivace SIM karty.  

IMG_4285

IMG_4286

8. Pokud jste nenašli síťového operátora, kterého chcete použít, zvolte „Other network carrier“ (Jiný síťový operátor). APN pak si můžete nastavit ručně vyplněním informací o APN. Informace o APN získáte u svého operátora mobilní sítí.

Poznámka: U SIM karet českých mobilních operátorů O2 a Vodafone je potřeba nastavit APN ručně. V pole APN zadejte: internet a pole Username a Password ponechte prázdné.

Po uložení nastavení kamera by se měla připojit ke cloudu během několika sekund. Pokud přistroj nedokáže připojit se ke cloudu, zkontrolujte nastavení APN nebo kontaktujte zákaznickou podporu vašeho operátora.

IMG_4288

9. Pokračujte v nastavení cloudu (jazyk, časové pásmo apod)