Parkovací režim

BLACKVUE V PARKOVACÍM REŽIMU

 

Palubní kamery Blackvue zaznamenávají vše, co se děje před vozidlem za jízdy, ale určitě víte, že Blackvue kamery monitorují vaše auto v tak zvaném „parkovacím režimu“. Vysvětlíme Vám podrobně jak vše funguje.

JAK POMÁHÁ PARKOVACÍ REŽIM V PRAXI?

Parkovací režim je funkce umožňující chránit automobil i bez napájení ze zásuvky zapalovače. Na základě detekce pohybu a aktivního G-senzoru, který při nárazu, pokusu o vniknutí nebo pohybu okolo vozidla spustí kameru a natočí záznam. Díky této funkci máte k dispozici záznam s identifikací pachatele, vandalismu nebo nehody.

KDY DOCHÁZÍ K PŘEPNUTÍ KAMERY DO PARKOVACÍHO REŽIMU?

Parkovací režim BlackVue se aktivuje poté, co akcelerometr kamery detekuje, že vozidlo stojí po dobu delší než pět minut.

PARKOVACÍ REŽIM U AUTO KAMER ŘADY DR900/DR970, DR750/DR770

Přístroje BlackVue řady DR900/DR970 a DR750/DR770 podporují dva různé režimy parkování:

Poznámka: modely řady DR590X podporují klasicky parkovací režim na základě detekci pohybu a nárazu

1. Time Lapse (časosběr) se záznamem událostí> zvolte “Time lapse” v nastaveni.

Time-lapseVyužijte 30 x delší dobu záznamu uloženou na kartu micro SD. Režim časosběru (Time Lapse) umožňuje nepřerušovaně zaznamenávat video se snímkovou frekvenci 1fps. Videa jsou pak přehrávána při 30fps. Každá minuta takto zaznamenaného videa pokrývá 30minutovou dobu skutečného času. Již žádné přepsání souborů v parkovacím režimu. Jednoduše řečeno, každá hodina videa nahraného v režimu časosběru (Time Lapse) pokrývá 30 hodin reálného času.

Například, DR970X-2CH s 16 GB kartou microSD při 55minutovém záznamu v režimu Time Lapse přední a zadní kamerou (kvalita-Extreme) – by mohla uložit více než 27 hodin záznamu v parkovacím režimu před zahájením cyklického mazaní dat.
Docela dobře, že? Soubory časosběru jsou ukládaní do paměti jako soubory parkovacího režimu (v seznamu souborů jsou označení jako “P”).

Ale co, když se něco stane a snímková frekvence 1fps nestačí?

V případě zjištění nárazu, auto kamera se přepne na pravidelné nahrávání souborů zvláštní událostí, a jako obvykle nahraje i 5-6 sekund videa před nárazem.

2. Vylepšená detekce pohybu a nárazu

Nahrávání v parkovacím režimu detekuje pohyb takto:

 • pohyby zaznamenané obrazovým snímačem (soubory režimu PARKING označené jako”P” v seznamu videí)
 • dopady nebo nárazy zjištěné G-senzorem (soubory zvláštní událostí označené jako “E” v seznamu souborů)

V obou případech zaznamenávané video soubory obsahují 5-6 sekund videa před událostí, která vedla ke spuštění nahrávání).
Detekce pohybu je užitečná pro detekci a zaznamenávání všeho, co se děje kolem vašeho zaparkovaného auta, a to i tehdy, když se do vozidla vůbec nikdo nedotýká. Třeba řídíc vozidla nemusí vytvořit dostatečně silné vibrace, aby spustil snímač nárazu, ale dokud se vandal dostane do pozorovacího pole auto kamery, bude zaznamenán na video.

Nevýhodou je, že v oblastech s velkou frekvenci pohybu často spouští nahrávání. To znamená, že můžete skončit například s potenciálně nerelevantními videozáznamy o projíždějících autech nebo vzdáleně pohybujících se objektech.

Ignorujte nepotřebné oblasti, abyste eliminovali falešně pozitivní výsledky

Nyní s novou detekcí pohybu založenou na regionu máte 4 × 4 mřížku z 16 volitelnými “zóny” (zvolte Firmware settings > Sensitivity > Motion detection (Parking Mode)).

Region-basedVe výchozím nastavení jsou všechny oblasti aktivní a aktivují detekci pohybu. Chcete-li například ignorovat stromy, které se pohybují ve větru, můžete tak učinit zrušením výběru oblastí tvořících horní řádek. Pokud kapota vozidla odráží oblohu, můžete zrušit výběr regionů, které ji pokrývají, a tak dále.

 KTERÝ REŽIM BYSTE MĚLI ZVOLIT?

Samozřejmě, že je to na vás, ale je zde několik věcí, které je třeba zvážit:

 • Malá kapacita karty microSD? Časosběr je nejlepší volbou, zejména pokud používáte dvoukanálovou auto kameru.
 • Velkokapacitní karta microSD? Můžete si vybrat libovolný režim.
 • Chcete nahrávat zvuk za všech okolností? Zvolte možnost Motion & Impact detection (Detekce pohybu a nárazu) (Videa v režimu časosběru nezahrnují zvuk, ačkoli videa z události zvuk mají).
 • Parkujete v klidné oblasti s malou frekvencí pohybu? Volba „Motion & Impact detection“ (Detekce pohybu a nárazu je nejlepší).
 • Parkujete v rušné oblasti s velkým množstvím vozidel a chodců? Režim časosběru je ideální volbou.
 • Chcete mít rychlý přehled o všem, co se děje kolem vašeho zaparkovaného auta? Časosběr je pro tuto volbu nejlepší.
 • Chcete zaznamenat pouze videa se zvláštní událostí? Zvolte „Motion & Impact detection“ a poté vypněte detekci pohybu v části Firmware settings > Sensitivity > Motion detection (Parking Mode).

JAK ZAZNAMENÁVÁ KAMERA V PARKOVACÍM REŽIMU?

V parkovacím režimu je palubní kamera Blackvue aktivní po celou dobu, ale na paměťovou kartu se nenahrává, pokud:

 • není detekován pohyb přední nebo zadní kamerou (citlivost může být změněna v nastavení nebo úplně vypnuta). V případě detekce auto kamera začne nahrávat na mikro SD kartu a vytvoří jednominutový videozáznam (P), který se uloží s několika sekundovým předstihem před detekcí*
 • akcelerometr kamery neidentifikuje náraz, vibrace nebo vnější vlivy (citlivost může být změněna v nastavení). V případě detekce začne auto kamera nahrávat na mikro SD kartu a vytvoří jednominutový videozáznam (P), který se uloží s několika sekundovým předstihem před detekcí*

*Blackvue neustále uchovává poslední sekundy videa ve vyrovnávací paměti, aby je v případě spuštění nahrávání mohla uložit na mikro SD kartu.

ČÍM SE LIŠÍ NAHRÁVÁNÍ V PARKOVACÍM REŽIMU OD NAHRÁVANÍ V NORMÁLNÍM REŽIMU?

 • kamera zaznamenává pouze v případě, když proběhne detekce pohybu, nárazu nebo vibrace a tím minimalizuje rizika přepsání důležitých záznamů během dlouhodobého parkování
 • snižuje se možnosti selhání nebo chyb nahrávání na microSD kartu. Prodlužuje se životnost paměťové karty
 • v parkovacím režimu je GPS vypnutý, což snižuje spotřebu energie auto baterie

JAK PRACUJE PARKOVACÍ REŽIM U DVOUKANÁLOVÉ AUTO KAMERY?

Nahráváni v parkovacím režimu lze spustit pohybem detekovaným buď přední nebo zadní (popř. interní) kamerou. Nahrávání událostí vyvolané vibracemi nebo nárazem jsou detekované akcelerometrem (G-Senzorem) umístěným v přední kameře. V obou případech kamera uloží záznam přední a zadní (popř. interní) kamery.

JE MOŽNÉ DEAKTIVOVAT PARKOVACÍ REŽIM?

Ano, režim parkování je možné deaktivovat v nastavení auto kamery. V tomto případě auto kamera bude pokračovat zaznamenávat video v normálním režimu, pokud je napájena, a to i v případě, že vozidlo stojí více než pět minut.

CO JE POTŘEBA DOKOUPIT K POUŽÍVÁNÍ PARKOVACÍHO REŽIMU?

Standardně jsou auto kamery Blackvue dodávány s napájecím kabelem a adaptérem, který zapojíte do zásuvky zapalovače cigaret vašeho vozidla. U většiny vozidel zásuvka zapalovače cigaret nedodává napětí, pokud není zapnuté zapalování.

Všechny modely palubních kamer Blackvue obsahují navíce profi napájecí kabel pro pevné připojení kamery přes pojistkovou skříňku vozidla.  

Prodloužit užívání parkovacího režimu lze pomocí využití dodatečného zdroje energie POWER BANK B130X (prodává se samostatně).

Upozornění: v případě, že vaše vozidlo dodává napětí do zásuvky zapalovače i při vypnutém zapalování, používání parkovacího režimu bez doporučeného příslušenství muže způsobit úplné vybíti auto baterie. (Například při dlouhodobém parkování v místech, kde pohyb osob nebo předmětu bude vyvolávat aktivaci G-senzoru a tím i stále nahrávání a přepisování video záznamů). 

Parkovací režim pomocí využití dodatečného zdroje energie (POWER BANK):
– Power Magic Ultra Battery (B-130X)

B-130X_Ultra_Battery_ 002

 
 

Pokud máte v plánu nechat namontovat auto kameru Blackvue v našem partnerském auto servisu, cena montáží Power Banky je zahrnuta v ceně instalace auto kamery. (Poznámka: samotnou power banku je nutné zakoupit spolu s kamerou)

B-130X. Vysoká kapacita pro dlouhodobé nahrávání v parkovacím režimu

Kapacita: 7500mAh /12,8V/96Wh. Při plném nabití Power Magic Ultra B-130X může v parkovacím režimu napájet jednokanálovou auto kameru více než 30 hodin nebo dvoukanálovou kameru více než 20 hodin. B-130X podporuje 12V / 24V automobilové systémy. 

 • Celohliníkové pouzdro
 • Baterie Power Magic Ultra optimalizuje díky ultra tenkému hliníkovému pouzdru odvod tepla

Jednoduchá nebo profi instalace

Power Magic Ultra B-130X lze zapojit do zásuvky cigaretového zapalovače nebo připojit přes pojistkovou skříňku vozidla. Instalace přes zásuvku zapalovače cigaret (5A): Power Magic Ultra B-130X se plně nabije za méně než 90 minut. Profi instalace přes pojistkovou skříňku (9A): Power Magic Ultra B-130X se nabíjí za méně než 50 minut. Stav baterie Power Magic Ultra Battery B-130X lze kontrolovat pomocí aplikace Blackvue. Při nabíjení aplikace zobrazuje procento nabíjení, nabíjecí napětí a odhad zbývajícího času do úplného nabití. Při vypnutém zapalování aplikace informuje o zbývajícím času napájení v závislosti na spotřebě energie auto kamery. B-130X obsahuje dodatečný USB port 5V 2A pro nabíjeni příslušenství. 

 PARKOVACÍ REŽIM A BLACKVUE CLOUD

blackvue-cloud-02Sledujte své vozidlo kdykoliv a odkudkoliv

Parkovací režim má zcela nový rozměr při použití služby BlackVue Cloud. Pokud je kamera připojená ke cloudu, může vás okamžitě upozornit na cokoli, co se děje s vozidlem při parkování. Příjem Push upozornění při spouštění nahrávaní v parkovacím režimu (v případě detekce pohybu) a/nebo při spuštění nahrávání záznamu zvláštní události (v případě nárazu). Pak můžete okamžitě zkontrolovat na smartphone, co se skutečně děje kolem vašeho auta pomocí aplikace Live View. On-line automatické nahrávání událostí (řada DR900X/DR970XDR750/DR770X) umožňuje, aby vaše kamera při detekci nárazu mohla ukládat do cloudu video v reálném čase. To dodává další stupeň ochrany a muže neocenitelně pomoct v případě odcizení vaší auto kamery.

DETEKCE ZVLÁŠTNÍ UDÁLOSTI A PUSH UPOZORNĚNÍ V PRAXI

Zjištěn náraz do vozidla → Nahrávání událostí s vyrovnávací pamětí + oznámení o detekci nárazu posláno na telefon. Na níže uvedeném videu můžete sledovat dodávku, která se snaží zaparkovat a narazí při tom do vozu s namontovanou kamerou Blackvue. Náraz byl detekován akcelerometrem auto kamery Blackvue. Palubní kamera byla připojena ke Cloudu, a odeslala Push upozornění na telefon majitele vozu, který se nacházel na svém pracovišti poblíž parkoviště. Majitel stihl zachytit řidiče, který se zdánlivě pokoušel odjet. Poté co řidič předstíral, že nevěděl o nárazu do auta, majitel auto kamery stáhl a ukázal mu video záznam o incidentu. Řidič neměl co říct.